Paarinõustamine

Partneri kõrval soovime tunda, et oleme toetatud, armastatud, vajatud ja hinnatud.

Kui miskipärast mõni neist tundmustest ära kaob, ei pea esimene lahendus olema lahkuminek. Paarinõustamine võib aidata anda suhtele uue hingamise.

Kristi Jõeorg

Väljaõppes imago suhteterapeut

Võta ühendust

Paarinõustamine ehk Imago suhteteraapia

Paarisuhe on üks olulisemaid suhteid meie elus. Partneri kõrval soovime tunda, et oleme toetatud, armastatud, vajatud ja hinnatud.

Kui miskipärast mõni neist tundmustest ära kaob, ei pea esimene lahendus olema lahkuminek. Paarinõustamine võib aidata anda suhtele uue hingamise.

Minu juurde tulles tähendab paarisuhte nõustamine Imago suhteteraapiat.

Imago suhteteraapia on üks suhteteraapia vormidest. Selle meetodi on loonud psühhoterapeut Harville Hendrix, kes jõudis selleni läbi isikliku kogemuse.

Ta analüüsis enda ja oma partneri käitumist, hirme, traumasid ja ootusi ning leidis, et on suhtlemismalle, mis takistavad paaridel oma suhteid tervendamast.

Peamiseks takistuseks lahenduste leidmisel on võimetus teineteisega avatult suhelda. Imago suhteteraapia meetodid aitavad õppida taas omavahel vabalt suhtlema.

Kuidas paarinõustamine toimub?

Paarinõustamine toimub läbi nõustamisruumides toimuvate sessioonide. Nõustajana aitan paaridel leida viise, kuidas taas omavahel suhelda.

Väga sageli ei suuda probleemide korral partnerid enam omavahel päriselt dialoogi pidada. Neutraalse vahelülina toetan ja suunan paare teineteist ära kuulama.

Kui dialoogi pidamine on jälle selgeks saanud, siis saame edasi tegeleda konflikti tekkimise põhjustega. Vestluste käigus teeme selgeks, miks on omavaheline side kaduma läinud, millest on tekkinud arusaamatused ja kuidas saab edasi minna.

Edukas paarinõustamine ei tähenda tingimata, et suhe läheb taas õitsele. Vahel võib nõustamise tulemuseks olla ka sõbralik lahkuminek.

Paarisuhte nõustamine lahutavatele ja juba lahutatud paaridele

Imago suhteteraapia ehk paarisuhte nõustamine on väljatöötatud esmalt just partnerite jaoks, kes on oma suhtega rahulolematud.

See võib tähendada tunnet, et suhe on seisma jäänud ja ei arene enam. Võimalik, et suhe on veel suhteliselt uus. Nõustamisele tulemise eelduseks ei ole pikaajalise suhte olemasolu.

Nõustamisele on oodatud paarid, kes seisavad lahutuse või lahkumineku veerel. Kui üks või mõlemad osapooled ei ole suhtes enam õnnelikud.

Samuti võib paarisuhte nõustamisest kasu olla paaridele, kes on juba otsustanud lahku minna või elavadki juba lahus.

Kui suhted on keerulised, aga peres on lapsed, on vaja leida viise, kuidas jätkata suhtlemist ja samal ajal mitte kahjustada ühiseid lapsi. Imago suhteteraapia meetodid saavad siin aidata.

Paarisuhte nõustamine õnnelikele paaridele

Imago suhteteraapia on imeline vahend toetamaks paaride omavahelist sidet. Ka juhul, kui lahkuminekuplaane peas ei ole, saab alati suhet tugevdada.

Imago suhteteraapia võib aidata hea suhte uuele tasemele viia, tuues suhtesse senisest rohkem lähedust ja kinnitades juba loodud ühendust omavahel.

Paarisuhte nõustamine vanemale ja lapsele

Algselt klassikalistele armastavatele paaridele mõeldud Imago suhteteraapia võib abiks olla ka teistlaadi paaridele suhete silumiseks.

On leitud, et Imago suhteteraapia meetodid saavad toetada ka näiteks vanema ja puberteedieas või täiskasvanud lapse suhteid.

Tule nõustamisele kohapeale või kohtume veebis

Olen Sinu jaoks olemas nõustamisruumides ning vajadusel võime kohtuda ka veebi kaudu videonõustamisel.