Online psühholoogiline nõustamine
ehk e-nõustamine

Kui tunned, et soovid rääkida, aga Sa ei taha või Sa ei saa tulla nõustamisruumi, on võimalik ka online psühholoogiline nõustamine ehk e-nõustamine.

Veebivahendusel nõustamine toimub videosilla kaudu.

Kristi Jõeorg

Võta ühendust

Online psühholoogiline nõustamine ehk e-nõustamine

Kui tunned, et soovid rääkida, aga Sa ei taha või Sa ei saa tulla nõustamisruumi, on võimalik ka online psühholoogiline nõustamine ehk e-nõustamine.

Veebivahendusel nõustamine toimub videosilla kaudu. Kirjaliku vestluse, meili või sõnumite teel nõustamist ma ei paku.

Kui Sinu igapäevaelu on tugevalt häiritud, raske on päevast päeva edasi elada ja tundub, et abi jääb liiga kaugeks, võib online nõustamine tuua vajalikku turgutust.

Miks valida online psühholoogiline nõustamine?

Veebinõustamine on vajalik, kui Sul on keeruline nõustamisele tulla muul viisil. Kuigi veebinõustamine ei asenda traditsioonilist nõustamist, võib see olla teatud juhtudel väga tõhus.

Veebi teel suhtlemine on paindlikum, võtab vähem aega ja on mugavam, kuna kodust lahkuma ei pea. Samuti võib see olla ainus võimalus terapeudiga suhtlemiseks, kui oled kaugel.

Kuidas toimub online psühholoogiline nõustamine?

Online psühholoogiline nõustamine toimub veebivahendusel läbi seadme. Minu kontaktinfost leiad sidevahendid, mille kaudu võid minuga ühendust võtta. Lepime kokku, millal me omavahel suhtleme.

Veebinõustamine toimub ainult video kaudu suhtlemisel.

Millistel juhtudel on sobilik online nõustamine?

Veebinõustamine on võimalus, kui eelistad just sel viisil suhelda ning Sinu muret on võimalik sellisel viisil lahendada. Läbi seadme suhtlemisel ei teki traditsioonilise nõustamisega samaväärset inimlikku kontakti. Samas võib veebinõustamine olla see, mida oled praegu valmis vastu võtma.

Online nõustamine on väga sobilik, kui kohtumine ei ole võimalik või kui tegu on kiireloomulise küsimusega. Kuigi alati on parem kohtuda, et teineteist edukamalt mõista, võib veebinõustamine olla hea viis, kuidas maandada esmaseid hirme ka näiteks seoses nõustamisega seonduvalt.

Samuti on online nõustamine hea võimalus abi saamiseks neile, kes kogevad agorafoobiat, kannatavad sotsiaalse ärevuse all või tajuvad muul moel pingeid seoses nõustamisruumi tulemisega.

Online nõustamisest võib abi olla, kui Sa:

  • Tunned, et oled ummikus;
  • Oled endas ebakindel;
  • Tunned abitust, hirmu või üksildust;
  • Sul on ärevus;
  • Koged meeleolulangust;
  • Kannatad tugeva stressi all.

Palju e-nõustamine maksab?

E-nõustamisel kohalduvad tavapärased hinnakirjas välja toodud tasud, kui omavahel ei ole kokkulepitud teisiti.

Kohtume veebis