Leia oma miks

Kirjanik Mark Twain on öelnud: “Sinu elu kaks kõige olulisemat päeva on päev, mil Sa sündisid ja päev, mil saad teada, miks.”

Tule nõustamisele ja leia oma miks!

Kristi Jõeorg

Võta ühendust

Leia oma miks

Kirjanik Mark Twain on öelnud: “Sinu elu kaks kõige olulisemat päeva on päev, mil Sa sündisid ja päev, mil saad teada, miks.” Tule nõustamisele ja leia oma miks!

Kui küsida, mida Sa teed, siis tõenäoliselt oskad Sa seda mulle öelda. Märksa keerulisem on vastata küsimusele: miks Sa teed, mida teed?

Elu kujundab meile rutiine.

Mugavusest loome neid endale ka ise. Harjumusest liigume mööda samu trajektoore ja vahel ei mäletagi enam, kuidas ühest punktist teise jõudsime. Meie kehad liiguvad, aga mõistus on end välja lülitanud.

Niiviisi uniselt elus edasi kulgedes mööduvad aastad ja ühel hetkel ärkad võpatusega.

Kuhu on kadunud vahepealne aeg?

Võibolla arvasid, et sul on praeguseks hetkeks juba olemas teatud asjad või kätte püütud eesmärgid, mis nüüd aga näivad olevat kaugemal kui kunagi varem. Sa elad, töötad, tegutsed ja toimetad, aga oled unustanud vahepeal küsida: miks ma seda teen?

Peale vaadates võib tunduda, et elus on kõik hästi, ometi on tunne, et elu ei paku rahuldust. Kui oled juba saavutanud teatud edu, võib tunduda, et rahulolematuse tunnistamine on midagi häbiväärset.

Tupik ei tähenda paratamatut lõppu, vaid uusi valikuid. Vahel nimetatakse seda momenti elus keskeakriisiks või 20ndate kriisiks, teinekord aga hoopis identiteedikriisiks.

Nimeta seda, kuidas soovid. Iga kriis on võimalus arenguks.

On aeg astuda järgmised teadlikud sammud oma isiklikul teekonnal.

Esimene samm: kuidas leida oma kirg?

Kuidas leiad oma kirg ehk see miski, mis annaks elule sügavama tähenduse ja aitaks tunda piiritut rahulolu ja õnnetunnet?

Me kõik teame ütlust, et tee oma hobist töö ja Sa ei tööta elus enam ühtegi päeva. Selles ütluses on mitu head tõetera.

Esiteks, ainult Sina ise oled oma elu looja ja juht ning Sinus endas on peidus jõud elu ka muuta. Teiseks, töö on midagi sellist, mis enamasti võtab meie elust päris palju aega. Peaksid väga hoolikalt valima, kuidas Sa seda aega veedad.

Kui midagi teha, siis naudinguga!

Võib-olla Sa ei tea, mis on need tegevused, mida Sa päriselt naudid või milles oled osav. Võimalik, et oled juba oma elu mõnele meeldivale tegevusele üles ehitanud, aga tunned, et rõõm on ära kadunud.

Meie eluteed on käänulised. Igaüks meist kogeb elu täiesti ainulaadsena. Ära pelga, et Sinu teekond on teiste omast erinev.

Üheskoos Sinuga olen valmis analüüsima ja arutlema, mis võiks olla see miski, mis Sinu silmad taas särama paneks.

Teine samm: eesmärkide seadmine

Sa tead, miks Sa midagi teed või miks Sa tahaksid midagi teha, aga ei tea, millest alustada? Kõige tähtsam on eesmärkide seadmine.

Vahel on nii, et me teame väga täpselt, kes me oleme ja mida elus teha tahame, aga ei oska selle suunas liikuda. Meie igapäevane elu, kolleegid, lähedased, juba tehtud valikud, hirmud ja lugematul hulgal muid nüansse hoiavad meid tagasi.

Aitan Sul võtta oma elu ees vastutus.

Selleks, et oleks siht, mis aitaks teed juhatada, tuleb paika panna eesmärk, mille poole püüeldakse. Teeme koos Sinu jaoks plaani, kuidas ja mida on vaja teha, et eesmärk ellu viia. Paneme paika ajakava ja kinnitame vahe-eesmärgid.

Midagi ei juhtu üleöö. Eesmärgid annavad selgust ja kindlust. Saad alati kirja pandud eesmärke üle lugeda ja meenutada, miks Sa teed seda, mida teed.

Usu ja tegutse.

Kolmas samm: fookuse seadmine

Kas sina juhid oma elu või on elu midagi, mis lihtsalt juhtub? Kui kirg on olemas ja eesmärgid on paigas, on järgmiseks sammuks fookuse seadmine.

Eesmärgini jõudmine on protsess. Vahel on fookust raske hoida isegi siis, kui tegemist on Sinu kirega.

Sul on oskused ja anded, kuid mitte kõik ülesanded teekonnal eesmärgini ei ole sellised, mis Sulle meeldiksid. Universum armastab meid alati ka proovile panna igasugu põnevate ootamatuste ja väljakutsetega.

Enese taasavastamise teekonnal tuleb silmitsi seista oma deemonitega. Sinu endise elu, vana mina harjumuspärased kahtlused ja kõhklused hakkavad end meelde tuletama. Sinu ülesanne on hoida oma pea selgena.

Aitan Sul vaadata suuremat pilti! Kõik väiksemad ja suuremad tüütud ning tülikad sammud on vajalikud selle kõige tähtsama lõpliku eesmärgi saavutamiseks.

Olen Sul toeks nende mõtete ja alateadlike mustrite lahti laskmisel, mis takistavad Sul eesmärke saavutamast.

Aitan Sul välja selgitada Sinu vajadused ning juhatan Sind tegeliku enesearmastuseni. Õpime keeruliste olukordade taga olevaid emotsioone ära tundma ja nendega tegelema.

Mina usun Sinusse!

Tule nõustamisele kohapeale või kohtume veebis

Olen Sinu jaoks olemas nõustamisruumides ning vajadusel võime kohtuda ka veebi kaudu videonõustamisel.