Psühholoogiline nõustamine kohapeal

Igaüks väärib võimalust olla ära kuulatud.

Kui Sinagi tunned, et sooviksid hingelt ära rääkida midagi, mida võib-olla lähedastega jagada ei soovi, sobib Sulle individuaalne nõustamine.

Kristi Jõeorg

Võta ühendust

Psühholoogiline nõustamine kohapeal

Eduka psühholoogilise nõustamise eelduseks on hea kontakti saavutamine nõustaja ja kliendi vahel. Selleks, et omavaheline kontakt tekiks sujuvamalt ja oleks tugevam, on parem valida nõustamine kohapeal.

Nõustamisruum on hubane ja privaatne. Seal saame segamatult teineteisega vestelda. Psühholoogiline nõustamine kohapeal tähendab vahetut suhtlemist ehk dialoogi nõustaja ja kliendi vahel. Kõik, mis me nõustamisruumis arutame, jääb sinna seinte vahele.

Esimest korda võõra nõustajaga kohtumine võib pisut ebakindlust tekitada, see on mõistetav. Iga klient ja tema lugu on erinev. Nõustamised saavad olema täpselt sellised nagu Sina parasjagu vajad.

Üks sessioon on 60 minutit pikk. Vajadusel või soovi korral on võimalik sessioone pikemalt teha. Olenevalt pöördumise põhjusest võib piisata ühest kohtumisest, aga tõenäolisemalt tuleks arvestada pigem mitme, vähemalt paari-kolme sessiooniga.

Individuaalne nõustamine

Igaüks väärib võimalust olla ära kuulatud. Kui Sinagi tunned, et sooviksid hingelt ära rääkida midagi, mida võib-olla lähedastega jagada ei soovi, sobib Sulle individuaalne nõustamine.

Individuaalne nõustamine tähendab üks-ühele vestlust nõustajaga.

Koos selgitame välja, mis toimub praegu, räägime varasematest kogemustest ja vaatame, millised on võimalused tuleviku jaoks.

Personaalne nõustamine on hea viis leida lahendusi erinevatele küsimustele. Oled oodatud nõustamisele näiteks, kui:

  • Tunned ebaselgust tuleviku osas;
  • Ei suuda vastu võtta otsuseid;
  • Oled ummikus ega näe väljapääsu jne.

Iga inimese väljakutsed on unikaalsed. Nõustamisele võid pöörduda kohe, kui tunned, et seda vajaksid.

Nõustamine peredele

Nõustaja juurde saab tulla mitmekesi. Kohapeal nõustamine toimub teinekord ka rohkem kui kahe inimese vestlusena.

Vahel on vaja selgeks rääkida ja lahendada erinevaid peredünaamikaid, suhtlusprobleeme lähedaste vahel, ebaselgusi paarisuhetes.

Lahendame koos kõikvõimalikud omavahelistest suhetest tekkinud murekohad. Paaridele pakun spetsiaalselt nende jaoks välja töötatud Imago suhteteraapiat.

Kui üks või mitu osapoolt ei ole valmis nõustamisruumi tulema, on võimalik alustada protsessi ka üksinda.

Alguses osaleb nõustamisel üks pereliige, hiljem teine või teised pereliikmed ning ühel hetkel ehk viibitakse nõustamisruumis ka koos.

Tule nõustamisele kohapeale või kohtume veebis

Olen Sinu jaoks olemas nõustamisruumides ning vajadusel võime kohtuda ka veebi kaudu videonõustamisel.