Tulemuslik psühholoogiline nõustamine

Meie elutee on pikk ning sageli käänuline. Hingerahu ja õnnetunne ei ole midagi sellist, mida peaksid elus välja teenima.

Elu ei pea olema keeruline.

Tulemuslik psühholoogiline nõustamine aitab leida tee rahuloluni.

Kristi Jõeorg

Võta ühendust

Nõustamine kohapeal ja veebis

Vaata, millega saan Sulle abiks olla.

Nõustamine kohapeal

E-nõustamine

Enda MIKSi leidmine

Meie elutee on pikk ning sageli käänuline. Hingerahu ja õnnetunne ei ole midagi sellist, mida peaksid elus välja teenima. Elu ei pea olema keeruline. Tulemuslik psühholoogiline nõustamine aitab leida tee rahuloluni.

Raskusi ja muresid kogeme me kõik. Vahel tundub, et me ei suuda oma probleemidega ise enam toime tulla. Kuidas ellu jääda, kui emotsioonid käivad üle pea, miski ei tee õnnelikuks, suhted on keerulised ja kaotused ning saatusehoobid röövivad elurõõmu?

Individuaalne psühholoogiline nõustamine aitab raskeid hetki läbida, aga toob ka mõistmise, miks asjad juhtuvad ning miks me nii end parasjagu tunneme.

Vaata kõrvalolevast videost, mida psühholoogiline nõustamine endas kätkeb.

NB! Küpsiste valikud võivad mõjutada video toimimist.

Mis on psühholoogiline nõustamine?

Psühholoogiline nõustamine on inimeste asjatundlik ja neutraalne toetamine eluraskustega toime tulemisel.

Nõustamise käigus lahendatakse suhete, kogemuste, töö, muutuste, harjumuste, tundmuste või mõttemaailmaga seotud teemasid.

Psühholoogiline nõustamine on sügavalt personaalne, põhjalik, eesmärgipärane ja tulemustele orienteeritud meetod. Nõustamise käigus vaadeldakse hetkeseisu, aga arutatakse läbi ka juba toimunud olulisemad sündmused ja muutused ning otsitakse sobivaid lahendusi.

Psühholoogiline nõustamine aitab ellu viia positiivseid muutusi ja liikuda edasi eesmärkide suunas.

Terapeudina aitan Sul analüüsida tehtud valikuid või soovitud muutusi. Nõustamise käigus aitan Sul mõista paremini ennast ja teisi.

Millal tulla nõustamisele?

Psühholoogilisele nõustamisele võib tulla kohe, kui tunned, et sooviksid kellegagi rääkida.

Nõustaja poole võib pöörduda ka juhul, kui Sa ei oskagi justkui selget muret sõnastada, kuid soovid neutraalset ja sõbralikku tuge.

Suhtlus terapeudiga on konfidentsiaalne.

Peamised põhjused, miks nõustamisele tullakse:

  • Liigne stress;
  • Kaotused;
  • Suhteprobleemid;
  • Rahulolematus;
  • Segadusetunne, konflikt iseeneses;
  • Ärevus ja hirm;
  • Depressioon, masendus ja kurvameelsus;
  • Muutused;
  • Keerulised elusündmused;
  • Probleemid peresuhetes.

Milliseid lahendusi pakub psühholoogiline nõustamine?

Elus tuleb paratamatult ette raskusi. Psühholoogiline nõustamine aitab Sind keerulisel hetkel toetada.

Vastuvõtul arutame, mis tekitab pingeid, miks on raske, kust pärineb rahulolematus või negatiivsed emotsioonid ja mõtted. Nõustajana aitan Sul enda mõtteid, soove, tundeid ja muresid paremini mõista ning selgemalt sõnastada. Analüüsime ühiselt, mis on Sind sellesse hetke toonud.

Sageli jääme lõksu, kui püüame käituda nii nagu ühiskond, meie lähedased, sõbrad või ülemus meilt ootavad. Kui lükkame tagaplaanile ennast ja seda, mida südames tegelikult soovime, on tulemuseks rahulolematus, sisemine segadus ja ärevus. Kui eneses tekkinud muutustele tähelepanu ei pööra, võib kujuneda depressioon.

Enda uuesti leiutamine, vana lõpetamine ja uuelt lehelt alustamine võivad olla hirmutavad protsessid. Tihti kardame teha muudatusi, kuna lihtsam on valida rahuldust mittepakkuv, aga turvaline ja tuttav elu.

Nõustajana oskan näha seda, mis on Sinule veel märkamata jäänud. Saan Sinuga tutvudes kaardistada Sinule omased käitumismustrid ning Sinuga koos vaadata, kust need pärinevad ja kas need on Sulle ka head.

Toetan Sind muutuste teel, aitan luua uusi perspektiive, seada eesmärke ning aitan Sul need ka ellu viia.

Nõustamise tulemusena mõistad Sa iseennast ja teisi paremini, suudad senisest edukamalt tajuda iseend ja oma emotsioone ning tulla paremini toime muutuste ja stressiga.

Tule nõustamisele kohapeale või kohtume veebis

Olen Sinu jaoks olemas nõustamisruumides ning vajadusel võime kohtuda ka veebi kaudu videonõustamisel.