Suhtenõustamine

Suhtenõustamise puhul selgitatakse vestluse kaudu välja suhtes esinevad probleemid ning otsitakse viise, kuidas suhe taas tervislikumaks muuta. Nõustaja toel õpitakse iseend ja teineteist paremini mõistma.

Imago suhteteraapia on spetsiaalselt paaridele mõeldud suhtenõustamise meetod, mis aitab läbi erinevate praktikate ja nõustamisviiside tuua paarisuhtesse senisest enam mõistmist.

Kristi Jõeorg

Väljaõppes imago suhteterapeut

Võta ühendust

Paari- ja pereteraapia

Vaata, millega saan Sulle abiks olla.

Paarinõustamine

Perenõustamine

Heaolu treening

Suhtenõustamine ja Imago suhteteraapia

Turvaline ja harmooniline paarisuhe on hea elukvaliteedi oluline osa. Samavõrd tähtsad on ka omavahelised suhted teiste pereliikmete vahel.

Sageli tekivad probleemid suhetes, kuna oleme liigselt haaratud oma kiirest eluviisist. Me ei jaksa ega oska võtta aega, et omavahel korralikult suhelda ja teineteist ära kuulata.

Suhtenõustamise puhul selgitatakse vestluse kaudu välja suhtes esinevad probleemid ning otsitakse viise, kuidas suhe taas tervislikumaks muuta. Nõustaja toel õpitakse iseend ja teineteist paremini mõistma.

Imago suhteteraapia on spetsiaalselt paaridele mõeldud suhtenõustamise meetod, mis aitab läbi erinevate praktikate ja nõustamisviiside tuua paarisuhtesse senisest enam mõistmist.

Vaata kõrvalolevast videost, mis on suhtenõustamine ja miks sellele tähelepanu pöörata.

NB! Küpsiste valikud võivad mõjutada video toimimist.

Imago suhteteraapia

Paljud probleemid saavad alguse sellest, et me ei oska või ei suuda enam teineteist kuulata ning kaovad mõistmine ja seeläbi ka usaldus. Imago suhteteraapia aitab õppida teineteist jälle kuulama.

Vaikivalt endasse tõmbudes tunneme end üksinda ka suhtes olles ja see tekitab rahulolematust. Imago suhteteraapia üks eesmärk on taastada kaduma läinud lähedane side ja kontakt. Nii saavad kõik suhte osapooled emotsionaalselt terveneda ja soovi korral ühiselt edasi liikuda.

Imago suhteteraapia on suhteteraapia liik, mis aitab partneritel tugevdada oma liitu ning õppida teineteist paremini ära kuulama.

Imago suhteteraapia puhul juhendan mina nõustajana teraapia käigus paare kasutama Imago dialoogi, mida nad seejärel ise kodus praktiseerivad.

Imago suhteteraapia puhul on tavaline, et paaridele antakse ülesandeid, mida nad seansside vahel ühiselt teevad. Imagoteraapia eeldab parima tulemuse saavutamiseks keskmiselt 10-12 seanssi.

Millal pöörduda?

Imago suhteteraapia on toeks, kui:

  • Tunned, et oled suhtega ummikus;
  • Tülitsete sageli;
  • Teil on probleeme, mis kipuvad korduvalt ülesse kerkima;
  • Te ei leia enam ühist keelt;
  • Olete kaotanud varasema läheduse;
  • Seisate lahkumineku veerel;
  • Soovite suhtesse värskust;
  • Tahate omavahelist sidet veelgi tugevdada.

Suhtenõustamisest ja Imago suhteteraapiast on abi ja tuge nii kooseluks valmistumisel, kooselu kestel kui kooselu lagunemisel. Imago suhteteraapiasse võib pöörduda mistahes hetkel, mil tundub, et suhe pereliikmega vajaks tuge.

Kas iga suhte parandamine on võimalik?

Kui suhtes on probleeme, siis on oluline, et mõlemad osapooled saaksid vabalt enda tunnetest rääkida.

Kui avanemise läbi selgub, et üks või mõlemad ei soovi suhtega enam jätkata, siis ei pruugi suhte jätkumine olla võimalik. Küll aga on võimalik edasi minna sõbralikes suhetes, parandades teraapia käigus need haavad, mis suhte kestel on tekkinud.

Mida annab paarisuhte nõustamine?

Paarisuhte nõustamine on hea viis hoida tugevana parasjagu stabiilses seisus olevat liitu ja värskendada omavahelist sidet. Loomulikult on nõustamine asjakohane, kui suhtes on probleemid, millest ise jagu ei saa.

Nõustajana aitan vaadata elule ja suhtele uues valguses ning üheskoos paariga leiame sobilikud eesmärgid ja viisid nende saavutamiseks.

Nõustamise tulemusena on paarisuhtes selgus ja rahu. Kui minnakse koos edasi, siis tugevamana või kui liigutakse eri suundades, siis tehakse seda sõbralikult ja üksmeelselt.

Mida teeb suhtenõustaja?

Hea suhtenõustaja õpib nõustamisele tulnud inimesi tundma nii individuaalselt kui paarina ning teeb selgeks need väljakutsed, mis paari hetkel nõustamisse tõid. Ühiselt pannakse paika ka eesmärgid, mille poole püüeldakse.

Nõustaja on neutraalne osapool, kes ei anna hinnanguid ega vali pooli. Nõustaja roll on olla vahendaja ja toetaja, abistades paari õigete psühholoogiliste tööriistadega. Nõustamise tulemusena saavutatakse senisest suurem heaolu.

Sinu suhtenõustaja Tallinna lähedal, Tabasalus

Olen suhtenõustaja Tallinna lähedal, Tabasalus asuvas stuudios, kes pakub nõustamist nii veebis kui oma hubases ja privaatses nõustamisruumis kohapeal. Nõustamisele on oodatud nii paarid kahekesi kui ka eraldi.

Tule nõustamisele kohapeale või kohtume veebis

Olen Sinu jaoks olemas nõustamisruumides ning vajadusel võime kohtuda ka veebi kaudu videonõustamisel.