KLIENDI KOGEMUS: Romi ja tema abikaasa lugu: lapsepõlv mõjutab meie elu ka täiskasvanueas

Rom leidis tee Kristi juurde, kui mõistis, et oma jõududega enam hakkama ei saa. Abikaasaga kahekesi ei suudetud probleemidele lahendust leida. “Algselt olime arvamusel, et lahkhelid meie perekonnas on põhjustanud olevik. Tänu teraapiale näeme nüüd olukorda hoopis teises valguses. Me poleks kunagi osanud arvata seda, kui suur mõju on lapsepõlvel meie täiskasvanuelule,” selgitab Rom.

“Me poleks kunagi osanud arvata seda, kui suur mõju on lapsepõlvel meie täiskasvanuelule.”

Kasulik nii Sulle kui Sind ümbritsevatele lähedastele

Rom kirjeldab protsessi iga lüli kui ühte tervikut: parandades end inimesena, abikaasana ja isana, on muutunud peremudel palju tervislikumaks. Mees on märganud, et teraapia toetab nii Sind üksikindiviidina kui ka Sind pusletükina, mis on osa Su perest. Rom on positiivselt üllatunud, kuidas Kristi seletused aitavad nii ennast kui ka abikaasat paremini mõista ja lahti mõtestada. Palju arusaadavam on miks teeme, ütleme ja mõtleme nii, nagu seda teeme.

Pusle tükid
Foto: Freepik

“Palju arusaadavam on miks teeme, ütleme ja mõtleme nii, nagu seda teeme.”

“Mulle meeldib, et saan lõpuks rääkida nendest ebameeldivatest teemadest, mida kodus jutuks ei taha võtta,” tunnistab mees. Samuti meeldib talle teraapia ülesehitus: samm-sammult saab selgeks, miks mõned mõtted ja käitumismustrid on nii nagu nad on ning jõuab nende tuumani. Kristi, kui kolmanda neutraalse isiku vaatenurk, aitab Romi sõnul enda käitumist paremini analüüsida ja mõista.

Teekond on alles alguses: see rada ei saa nii pea läbi

Tänaseks on Rom oma vanematega rohkem suhtlema hakanud. Nüüd arutavad nad ka teemadel, mida varem ei tahetud jutuks võtta. Rom leiab, et suudab ka endaga paremini leppida. Ta on leidnud hingerahu ja üldine olemine on palju kergem. “Nende seansside jooksul olen aru saanud, et teraapia pole tabu teema ja mul on kahju, et ühiskond ei näe teraapiat profülaktilise lähenemisena nagu perioodiline auto ülevaatus,” ütleb ta.

Perekond
Foto: Freepik

“Kahju, et ühiskond ei näe teraapiat profülaktilise lähenemisena nagu perioodiline auto ülevaatus.”

Rom usub, et ta teekond on alles alguses – see rada ei saa nii pea läbi. “Mõistan rohkem ja paremini miks ma mingeid asju mõtlen või teen, tänu minevikus kogetud sündmustele, mis on oma jälje jätnud. Tulevikus saan teadlikult paremaid valikuid teha,” lausub ta.

Miski ei juhtu üleöö, aga see on seda väärt

Rom toob välja, et sessioonidel naudib ta Kristi kohalolu, tähelepanelikkust ja tahet aidata, et saada paremaks inimeseks nii endale kui ka enda kaaslasele. „Mulle meeldib Kristi rõõmsameelsus, mõistlikkus ja ta oskus vestlust hästi kontrollida. Paarinõustaja küsimused on hästi sõnastatud, mille puhul ei teki tunnet, et ei tahaks vastata. Kui ma ei tahaks, siis ma poleks seal ruumis. Küsimused pole ka ründavad. Pigem abistavad ja panevad ennast mõtlema asjadele ja olukordadele, mille peale varem ei oleks tulnud,” selgitab ta.

Kristi Jõeorg. Foto: Karen Härms
Kristi Jõeorg. Foto: Karen Härms

Rom julgustab kõiki nõustamisele minema või vähemalt proovima, sest kaotada pole midagi, kuid võita palju. Mees näeb seda enda ja vaikselt ka oma abikaasa peal, kuidas teraapia neid aitab. Lõpetuseks lisab ta: miski ei juhtu üleöö, see võtab aega, aga see on seda väärt.

Jaga sotsiaalmeediasse või saada meilile
Kristijoeorg.ee
Kristijoeorg.ee